De Estse artiest Tommy Cash is de winnaar van Eesti Laul 2025, de Estse voorronde voor het Eurovisie Songfestival. Hij zal het land vertegenwoordigen met het nummer “Espresso Macchiato”
Tijdens Eesti Laul traden 16 artiesten op. Slechts drie artiesten/groepen konden zich plaatsen voor de superfinale. Een jury en het Estse publiek bepaalden de eindstand. Drie van hen kwalificeerden zich uiteindelijk voor de superfinale, waarin werd uitgemaakt welke artiest/groep Estland mag vertegenwoordigen op het Eurovisie Songfestival. Naast Tommy Cash wisten ook An-Marlen en Andrei Zevakin & Karita zich te plaatsen voor deze tweede stemronde. Tijdens deze superfinale kon het Estse publiek de uiteindelijke winnaar kiezen. Tommy Cash wist 83% van de stemmen te behalen.
Tommy Cash is de artiestennaam van Tomas Tammemets. Tomas groeide op in Kopli, een wijk in de Estse hoofdstad Tallinn. Op jonge leeftijd begon hij zijn artistieke loopbaan als graffitiartiest. Door drugsgebruik wist hij zijn school niet af te maken, maar dat weerhield hem niet ervan zijn dromen na te jagen. Zijn muzikale carrière startte in 2012, toen hij enkele nummers op SoundCloud zette. Naast diverse optredens in Estland, verwierf hij ook bekendheid in het buitenland. In de jaren die volgden trad hij niet alleen in Estland op, maar stond hij ook op internationale podia, zoals Sziget, Roskilde en Glastonbury. Daarnaast trad hij ook op in Noord-Amerika en Australië.
De muziek van Tommy Cash laat zich niet in één genre vangen. Zo maakt hij niet alleen hiphop, maar ook rave en experimentele nummers. Cash is een veelzijdig artiest, want naast het produceren van muziek, is hij ook actief als kunstenaar en model. Cash schildert, fotografeert en beeldhouwt. In 2018 was hij te vinden op de catwalk en een jaar later had hij zijn eigen kunstexpositie in KUMU (Kunstimuuseum) in Tallinn. Naast al deze kunstvormen, is hij ook freestyle danser. Hierin combineert hij popping, krumping en breakdancing.
Tommy Cash is geen onbekende in de wereld van Eurovisie. Hoewel hij niet eerder meedeed aan Eesti Laul, stond hij in 2023 wel op het podium met Käärija en schijnt hij bevriend te zijn met Joost Klein.
Estland is te zien in het eerste gedeelte van de eerste halve finale van het Eurovisie Songfestival. Deze wordt op dinsdag 13 mei uitgezonden. De tweede halve finale is te zien op donderdag 15 mei. De finale wordt uitgezonden op zaterdag 17 mei. Zwitserland organiseert deze editie van het Eurovisie Songfestival.
Het nummer is hieronder te beluisteren: