Het openbaar vervoerbedrijf dat in de Estse hoofdstad verantwoordelijk is voor de bussen en trams, TLT, is per ongeluk betrokken geraakt bij een politiek evenement.
Op 19 oktober dit jaar vinden de gemeenteraadsverkiezingen in Estland plaats en dat houdt in dat de campagnes inmiddels zijn gestart. De partij Eesti200 organiseerde in Tallinn een persconferentie in een tram in Tallinn. De rit startte bij de tramhalte Linnahall, waarna de tram ongeveer een uur lang door de stad reed. In de tram werd onder andere het partijprogramma van Eesti200 bekendgemaakt. Tegelijkertijd werd ook de burgemeesterskandidaat voorgesteld. In de tram waren diverse uitingen van de partij opgehangen. Bij de achterruit was een groot bord geplaatst, zodat ook mensen buiten de tram konden zien welke partij in de tram rondreed.
TLT was hier niet blij mee. Enkele maanden eerder besloot de directie van het bedrijf dat politieke uitingen op de haltes, op eindpunten en in en op de voertuigen niet meer toegestaan zijn. Echter blijkt Eesti200 toestemming gevraagd én gekregen te hebben. De politieke partij was niet op de hoogte van het verbod ten tijde van de aanvraag. TLT erkent in dit geval haar eigen regels overtreden te hebben.
