In 2017 startte ontwerpbureau Turner Duckworth met het creëren van een nieuwe huisstijl voor McDonald’s. Het logo bleef ongewijzigd, maar de rest kreeg een opfrisbeurt. Zo ook het huisstijllettertype. Speciaal voor de nieuwe huisstijl liet men een nieuw lettertype ontwerpen.
Het lettertype werd vernoemd naar de eerste mascotte van de fastfoodketen; Speedee. De mascotte was tot 1962 zelfs het logo van McDonald’s. In dat jaar deed het logo dat het bedrijf tot op de dag van vandaag gebruikt zijn intrede. In 1967 werd Speedee als mascotte vervangen door de welbekende clown.
De letters van Speedee werden in 2018 ontworpen door het gerenommeerde typografische bureau Dalton Maag, dat eerder ook voor de BBC en Netflix aan de slag ging. Als inspiratie gebruikte men de vormen van de “golden arches” en diverse advertenties uit de jaren ’70. Het logo vormde op deze manier de basis voor enkele lettervormen, hetzij gestileerd. Aanvankelijk werden slechts enkele varianten opgeleverd, zoals bold, regular, italic en light. Tegenwoordig is er ook een condensed variant beschikbaar.
Het gebruik van Speedee is exclusief voorbehouden aan McDonald’s. Het lettertype is niet te koop.